Çoklu Kantar Entegrasyonu | Tunaylar Baskül Sanayi ve Ticaret A.Ş. Skip to content
coklu_kantar_bigcoklu_kantar_big
Çoklu Kantar Entegrasyonu
Her koşulda üstün performans, yüksek tartım hassasiyeti.

Özellikle yoğun giriş-çıkış işlemleri bulunan tesislerde birden fazla sayıdaki kantarın birbirleri ile bilgi alışverişinde bulunarak tartım işlemlerinin hızlandırılması ve aynı zamanda işletmenin stok ve satış birimlerinden gelen sevkiyat ve yükleme taleplerinin otomatik olarak sisteme tanımlanması, tartım sonuçlarının ilgili birimlere elektronik ortamda aktarılması, personel, zaman verimi ve tek merkezden etkin kontrol yapılabilmesi hedeflenmiştir.

Çoklu kantar otomasyonu sistemi taşıt kantarı, akıllı tartı terminalleri, bilgisayar, yazıcı ve sistemin işleyişini sağlayan WINSCALE/NT yazılımından oluşur. Sisteme, araçların otomatik tanınmasını sağlayan Otomatik Araç Tanıma Terminali/Sistemi, barkod okuyucu, şoförü ve araç trafiğini yönlendiren trafik ışığı, bariyer ve mesaj terminali gibi aksesuarlar ilave edilebilmektedir.

Bu amaçla aynı tesis içinde birden fazla sayıda bulunan kantarlar için kablolu veya kablosuz bağlantı seçeneği, touchkey veya barkod kartı gibi arabirimler ile bilgi taşıyabilme olanakları sayesinde araçların tartım işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Kantarlar birbirleri ile bilgi alışverişinde bulunabildiği için herhangi bir kantardan giriş yapan aracın başka bir kantardan çıkış işlemleri yapılabilmektedir. Müşteri talebi doğrultusunda sürekli tartılan araçların daraları önceden hafızaya kaydedilerek tek aşamada tartım olanağı da sağlanabilir. Tartı işlemleri sonucunda tartıma ait kantar fişi veya istenirse irsaliye bastırılabilir. Fiş, rapor ve irsaliye için ayrı ayrı yazıcı tanımlanabilir.

Silo Altı Taşıt Kantarı Otomasyonu - Trafik IşığıTrafik Işığı
Seri ve yoğun tartım yapılan kantarlarda tartı terminalinden aldığı komutlar sayesinde araçların kantara giriş ve çıkış trafiğini düzenler. Kantar sahası veya kulübesine monte edilir.

Silo Altı Taşıt Kantarı Otomasyonu - Bariyer
Bariyer
Kantarın giriş ve çıkışına monte edilir. Kantarda araç tartılırken diğer aracın kantara giriş yapmasını ve tartılan aracın işlemi bitmeden çıkış yapmaması amacıyla kullanılır. Tartı terminalinden aldığı komutlar ile çalışan bariyer sistemi dış hava koşullarına dayanıklıdır.
Silo Altı Taşıt Kantarı Otomasyonu - Harici Gösterge
 
Harici Gösterge
Kantarda tartılan aracın ağırlık değerinin kullanıcı dışındaki kişilerce görülebilmesi için kullanılır. İsteğe göre kantar kulübesine veya dışarıdan görülebilecek uygun bir yere monte edilebilir. 6 dijit kolay okunabilir kırmızı led göstergelidir.
Silo Altı Taşıt Kantarı Otomasyonu - Mesaj Terminali
 
Mesaj Terminali
Otomatik araç tanıma sistemli veya otomasyon uygulamalı taşıt kantarlarında sürücünün görsel olarak bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi için kullanılır. Uygulamanın şekline göre kantar sahasına veya kulübesine monte edilir.