Araç Üzeri Tartım Sistemleri | Tunaylar Baskül Sanayi ve Ticaret A.Ş. Skip to content
arac_uzeri_tartimarac_uzeri_tartim
Araç Üzeri Tartım Sistemleri
Her koşulda üstün performans, yüksek tartım hassasiyeti.
  • Hassas ve güvenilir tartım 
  • Çekici ve dorse için brüt aks ağırlıklarını gösterme 
  • Net yükleme miktarını gösterme 
  • İlave römork tartım imkanı 
  • GPRS sistemine bağlanabilme 
  • Aşırı yük ikaz sistemi 
  • Yazıcı opsiyonu

 

Araç Üstü Tartım Sistemleri, hava süspansiyonlu araçların üzerine entegre edilebilen tartım sistemidir. Hava süspansiyon donanımı üzerine basit ve kolay bir şekilde takılabilen sensör sistemi ve sürücü kabini içine monte edilen gösterge ile aracın ağırlığını her yerde izlemek mümkündür.

Optimum yüklemenin sağlanması, aks ağırlıklarının izlenmesi ve istiap hadlerinin kontrolü işlevleri sayesinde lojistik sektöründe verimliliği arttırmakta, aks ağırlığı ve istiap haddi aşımlarından kaynaklanan cezaları önlemekte ve sabit kantarlara geliş-gidişi ortadan kaldırarak zaman ve enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Periyodik Muayene Bilgilendirme

Değerli Müşterimiz,

Sahip olduğunuz kapasitesi 2 ton üzerinde olan Otomatik Olmayan Tartı Aletleri’nin  imalat ve/veya son damga yılından itibaren 2 yılda bir (periyodik muayene son başvuru süresi  29 Şubat 2020) ve tamirlerinden sonra kullanıcı tarafından ilgili kuruluşa müracaat edilerek yaptırılması zorunlu olan muayene ( geçici damgasının yapılmasından sonra 15 gün içerisinde) hizmetlerini yerine getirmek üzere   11.10.2019 tarih ve 30915 sayılı resmi gazetede yayımlanan muayene yönetmeliği (madde 4 (j) ) gereği Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından TSE yetkilendirilmiştir. Periyodik muayene için (madde 8) içinde bulunulan yılın Şubat ayı sonuna kadar, tamir muayeneleri için ise geçici damga süresinden itibaren 15 gün içinde TSE Bölge Müdürlüklerine müracaat etmenizi önemle bildiririz.

 

Muayene Yönetmeliği:  https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/10/20191011-9.htm

Muayene Ücret Yönetmeliği: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/12/20191227-11.htm

TSE Başvuru İçin   : https://basvuruportal.tse.org.tr/