Sertifikalar | Tunaylar Baskül Sanayi ve Ticaret A.Ş. Skip to content
Sertifikalar

Ulusal ve Uluslararası alanda geçerli sistem ve ürün sertifikaları…

Tunaylar ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi, 2014/31 EU Tip Onayı, CE, Metrolojik CE, OIML ve GOST gibi ulusal ve uluslararası alanda geçerli ürün ve sistem sertifikaları ile müşteri beklentilerine en yüksek kalitede cevap vermektedir. Bu kapsamda uluslararası standartlarda üretilen tartı aletlerimizin Avrupa Tip Onay belgelendirmesi Avrupa Komisyonu tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlardan biri olan Delta tarafından yapılmıştır.

Genellikle yasal metroloji kapsamında ticari olarak kullanılan tartı aletlerimizin AT muayenesi ve damgalama işlemleri ise, Nmi-Hollanda yetkilendirilmiş kuruluşu akreditasyonu (CE044) altında şirketimiz tarafından yapılarak kullanıma açılmaktadır.

Aşağıdaki listeden seçerek ilgili sertifikayı görüntüleyebilirsiniz.

Periyodik Muayene Bilgilendirme

Değerli Müşterimiz,

Sahip olduğunuz kapasitesi 2 ton üzerinde olan Otomatik Olmayan Tartı Aletleri’nin  imalat ve/veya son damga yılından itibaren 2 yılda bir (periyodik muayene son başvuru süresi  29 Şubat 2020) ve tamirlerinden sonra kullanıcı tarafından ilgili kuruluşa müracaat edilerek yaptırılması zorunlu olan muayene ( geçici damgasının yapılmasından sonra 15 gün içerisinde) hizmetlerini yerine getirmek üzere   11.10.2019 tarih ve 30915 sayılı resmi gazetede yayımlanan muayene yönetmeliği (madde 4 (j) ) gereği Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından TSE yetkilendirilmiştir. Periyodik muayene için (madde 8) içinde bulunulan yılın Şubat ayı sonuna kadar, tamir muayeneleri için ise geçici damga süresinden itibaren 15 gün içinde TSE Bölge Müdürlüklerine müracaat etmenizi önemle bildiririz.

 

Muayene Yönetmeliği:  https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/10/20191011-9.htm

Muayene Ücret Yönetmeliği: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/12/20191227-11.htm

TSE Başvuru İçin   : https://basvuruportal.tse.org.tr/