KARGO ve LOJİSTİK | Tunaylar Baskül Sanayi ve Ticaret A.Ş. Skip to content
KARGO ve LOJİSTİK

DMS 936 düzgün şekle sahip koli ve paletlerin otomatik olarak ağırlık ve hacimlerini ölçmek için tasarlanmış düşük maliyetli statik ağırlık ve hacim ölçme sistemidir. Az yer kaplayan ve kompakt tasarımı sayesinde işletmenizde herhangi bir yere kolaylıkla monte edilebilir ve yer değiştirilebilir.

Mevcut bant sisteminin arasına monte edilebilen veya kendi üzerinde bantlı model seçeneği de bulunmaktadır. Otomatik, hızlı ve hassas ölçüm yapılması sayesinde personel hataları ortadan kaldırılmıştır.

Operatörün, ölçümü yapılacak koli veya paleti sisteme yerleştirmesinden sonra ürünün ağırlık ve boyutları otomatik olarak ölçülür. Bu bilgiler anında bilgisayara aktarılabilir ve sistem göstergelerinden izlenebilir.

Bununla birlikte opsiyonel olarak koli veya palette yer aIan ID kimlik bilgileri de Barkod/RF-ID okuyucu ile okunarak sisteme aktarılabilmektedir.Bütün bu işlemler sonucunda tüm bilgiler isteğe bağlı olarak yazıcıdan otomatik olarak belgelenebilmektedir.CubiCAM; koli, paket vb. nesnelerin ağırlıkları ile birlikte boyutlarının da ölçülmesinde kullanılan son derece güvenilir bir otomatik ölçüm sistemidir. Kübik veya düzensiz şekillerdeki nesnelerin hassas ve hızlı bir şekilde ölçümünün yapıldığı sistemin yönetimi pano içerisine yerleştirilmiş dokunmatik PC üzerinden gerçekleştirilir.

Ölçümü yapılan nesneye ilişkin ağırlık, genişlik, uzunluk ve yükseklik değerleri ile birlikte desi bilgisi anlık olarak ekranında görüntülenmektedir. Ölçüm sonuçları fiş, etiket veya barkod yazıcısına belgelenebildiği gibi ethernet bağlantısı üzerinden diğer çevrebirimlere kolay bir şekilde aktarılabilmektedir.

Genel Özellikler

  • Sistem kübik veya düzensiz şekillerdeki nesnelerin ağırlık, genişlik, uzunluk ve yükseklik değerlerini otomatik olarak tespit eder. Desilerini hesaplar ve program arayüzü üzerinden ilgili değerleri gösterir.
  • Nesnelerin baskülün üzerine yerleştirilmesi ve ölçüm komutu verilmesiyle otomatik olarak çalışır. Ölçüm işlemi son derece hassas 3D sensör/sensörler ile gerçekleştirilir. Herhangi ilave bir işaretleyici veya ekipman gerektirmez.
  • Hızlıdır, kısa bir zaman aralığında birden çok nesnenin ölçümü seri bir şekilde gerçekleştirilerek zamandan tasarruf sağlanır.
  • Ölçüm sonuçları anlık olarak dokunmatik PC ekranı üzerinden izlenebilir. Değerler RS232 veya Ethernet bağlantısı ile yazıcıya ve diğer çevrebirimlerine hızlı bir şekilde gönderilir.
  • Ölçüm sonucunda nesnenin üç boyutlu profili çıkarılır. Dilenirse nesnenin herhangi bir bölgesindeki boyut değerleri operatör tarafından program arayüzü üzerinden işaretlenerek manuel olarak görüntülenebilir. 

LogiScan Halihazırda işletmede bulunan Tunaylar tartım kantarları ile entegre bir şekilde çalışan sistem ağırlıkları ile birlikte boyutlarını, desilerini ve gerçek hacimlerini çok kısa bir süre içerisinde tespit edebiliyor. 

Taşınabilir yapısı sayesinde gerekli olduğu durumlarda tesis içerisinde farklı noktalara kolay bir şekilde taşınabilen sistem tekrar kurulum gerektirmeden çok kısa sürede devreye alınabiliyor.

Forklift ile de kantarının üzerine brakılan ürünlerin ağırlık ve boyut ölçümü kumanda panosu üzerinden ölçüm komutunun verilmesinin ardından çok kısa sürede gerçekleştiriliyor.

Sistemin yönetimi kumanda panosunda bulunan endüstriyel dokunmatik bilgisayar aracılığı ile gerçekleştiriyor. Bilgisayar içerisinde yüklü bulunan LogiScan yönetim ve raporlama yazılımı ile ölçüm sonuçlarına ilişkin detaylı raporlama ve analiz gerçekleştirilebiliyor.

Dilenirse ölçüm sonuçları ethernet üzerinden veya kablosuz bağlantı ile anlık olarak liman otomasyon sistemine aktarılabiliyor.