Türkiye'nin En Önemli Limanlarından Biri İçin Siparişi Alınan LogiScan Mermer Boyut Ölçüm Sistemi Devreye Alındı Copy | | Tunaylar Baskül Sanayi ve Ticaret A.Ş. Skip to content
Türkiye’nin En Önemli Limanlarından Biri İçin Siparişi Alınan LogiScan Mermer Boyut Ölçüm Sistemi Devreye Alındı  Copy
Türkiye’nin En Önemli Limanlarından Biri İçin Siparişi Alınan LogiScan Mermer Boyut Ölçüm Sistemi Devreye Alındı Copy

Halihazırda işletmede bulunan Tunaylar marka Mermer Blok tartım kantarları ile entegre bir şekilde çalışan sistem mermer bloklarının ağırlıkları ile birlikte boyutlarını, desilerini ve gerçek hacimlerini çok kısa bir süre içerisinde tespit edebiliyor. Taşınabilir yapısı sayesinde gerekli olduğu durumlarda tesis içerisinde farklı noktalara kolay bir şekilde taşınabilen sistem tekrar kurulum gerektirmeden çok kısa sürede devreye alınabiliyor. Forklift ile blok kantarının üzerine brakılan mermer bloklarının ağırlık ve boyut ölçümü kumanda panosu üzerinden ölçüm komutunun verilmesinin ardından çok kısa sürede gerçekleştiriliyor. Sistemin yönetimi kumanda panosunda bulunan endüstriyel dokunmatik bilgisayar aracılığı ile gerçekleştiriyor. Bilgisayar içerisinde yüklü bulunan LogiScan yönetim ve raporlama yazılımı ile ölçüm sonuçlarına ilişkin detaylı raporlama ve analiz gerçekleştirilebiliyor. Dilenirse ölçüm sonuçları ethernet üzerinden veya kablosuz bağlantı ile anlık olarak liman otomasyon sistemine aktarılabiliyor.

Diğer Haberler

UzBuild Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı

UzBuild Uluslararası Yapı...

2020 yılı fuar ve tanıtım planlaması…
WinScale Touch; Kantarınızın Yönetimi Parmaklarınızın Ucunda,

WinScale Touch; Kantarınızın...

WinScale Touch; Kantarınızın Yönetimi Parmaklarınızın Ucunda,…
Periyodik Bakım ile Öngörülmeyen Giderlerinizi Minimuma İndirin

Periyodik Bakım ile...

Tartı aleti kullanıcılarının maruz kalmak istemedikleri…

Periyodik Muayene Bilgilendirme

Değerli Müşterimiz,

Sahip olduğunuz kapasitesi 2 ton üzerinde olan Otomatik Olmayan Tartı Aletleri’nin  imalat ve/veya son damga yılından itibaren 2 yılda bir (periyodik muayene son başvuru süresi  29 Şubat 2020) ve tamirlerinden sonra kullanıcı tarafından ilgili kuruluşa müracaat edilerek yaptırılması zorunlu olan muayene ( geçici damgasının yapılmasından sonra 15 gün içerisinde) hizmetlerini yerine getirmek üzere   11.10.2019 tarih ve 30915 sayılı resmi gazetede yayımlanan muayene yönetmeliği (madde 4 (j) ) gereği Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından TSE yetkilendirilmiştir. Periyodik muayene için (madde 8) içinde bulunulan yılın Şubat ayı sonuna kadar, tamir muayeneleri için ise geçici damga süresinden itibaren 15 gün içinde TSE Bölge Müdürlüklerine müracaat etmenizi önemle bildiririz.

 

Muayene Yönetmeliği:  https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/10/20191011-9.htm

Muayene Ücret Yönetmeliği: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/12/20191227-11.htm

TSE Başvuru İçin   : https://basvuruportal.tse.org.tr/