Havacılık | Tunaylar Baskül Sanayi ve Ticaret A.Ş. Skip to content
Havacılık

Firmamız havacılık ve hava taşımacılığı sektörü için özel ürünler tasarlayarak eksiksiz bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Havaalanları için bagaj kantarları için kalitesi ve doğruluğu son derece önemlidir. Sistemleri sağlam şekilde tasarlanmış kargo boyut ölçümü, forklift tartım, transpalet tartım sistemi ve 3 boyutlu sistemlerimiz mevcuttur.

Ağır valizlerin ve yüklerin kantarlar üzerinde güçlü bir etkisi vardır. Check-in hatları yolcu gecikmelerini önlemek için fazla kilolu torbalar genellikle göz ardı edilir. Havacılık bagaj tartım sistemini kullanarak yükünüz hafiflemiş olacaktır. Ağırlık sınırları aşıldığında, yanıp sönen ışıklar sayaç görevlisini bir göstergeyle uyarılır. Havacılık sistemleri için çok önemli olan tartım sistemleri için firmamız akıllı bir çözümler üretir.


Periyodik Muayene Bilgilendirme

Değerli Müşterimiz,

Sahip olduğunuz kapasitesi 2 ton üzerinde olan Otomatik Olmayan Tartı Aletleri’nin  imalat ve/veya son damga yılından itibaren 2 yılda bir (periyodik muayene son başvuru süresi  29 Şubat 2020) ve tamirlerinden sonra kullanıcı tarafından ilgili kuruluşa müracaat edilerek yaptırılması zorunlu olan muayene ( geçici damgasının yapılmasından sonra 15 gün içerisinde) hizmetlerini yerine getirmek üzere   11.10.2019 tarih ve 30915 sayılı resmi gazetede yayımlanan muayene yönetmeliği (madde 4 (j) ) gereği Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından TSE yetkilendirilmiştir. Periyodik muayene için (madde 8) içinde bulunulan yılın Şubat ayı sonuna kadar, tamir muayeneleri için ise geçici damga süresinden itibaren 15 gün içinde TSE Bölge Müdürlüklerine müracaat etmenizi önemle bildiririz.

 

Muayene Yönetmeliği:  https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/10/20191011-9.htm

Muayene Ücret Yönetmeliği: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/12/20191227-11.htm

TSE Başvuru İçin   : https://basvuruportal.tse.org.tr/