Сельское хозяйство и животноводство | Tunaylar Baskül Sanayi ve Ticaret A.Ş. Skip to content
Сельское хозяйство и животноводство

Yatırımları kâra dönüştürmek için Tunaylar’ın tarım ürünleri fark yaratıyor. Sabit, taşınabilir ve mobil hayvancılık kantarları, dijital ağırlık göstergeleri ve yük hücrelerine kadar kalite ve performansı ön planda tutarken tarımsal yatırımları en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.

Tunaylar sektörel bazlı çözümler üretirken tarım sektörünün özel ihtiyaçlarını karşılamak üzerede çözümler üretmiştir. Hayvancılık sektörü için baskül üreten firmamız yıllarca kullanabileceğiniz kaliteli ürünler üreterek işlerinizi kolaylaştırmaktadır.

Küçükbaş ve büyükbaş hayvanların ticareti, gelişiminin izlenmesi, veterinerlik hizmetleri ve sürü ağırlığının tespiti amacıyla besi çiftlikleri, hayvan borsaları, entegre et işleme tesisleri başta olmak üzere besicilik sektöründe hayvan tartımı amacıyla tasarlanmıştır. Baklava saclı platform yüzeyi, giriş ve çıkış kapıları, kafesli yapısı sayesinde hızlı ve sağlıklı hayvan tartımı sağlanmıştır.

Dara alma, otomatik-manuel sıfırlama, kolay okunabilir VFD gösterge, RS232 seri iletişim çıkışı gibi bir kantarda aranabilecek temel özellikler yanında, birçok ilave tartım fonksiyonunu da beraberinde sunan Besicilik Kantarları’nda, termal, ribbon, nokta vuruşlu ve barkod tipi yazıcı bağlantısı ile tartım sonuçları fiş, bilet ve etikete belgelenebilir.

Besicilik Kantarları farklı ebat ve kapasitelerde çelik, galvanize çelik ve paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Giriş ve çıkış rampaları, gösterge kolonu, gösterge koruma panosu gibi aksesuar seçenekleri ilave edilebilmektedir. Besicilik Kantarları, tek hayvan tartımının yanısıra sürü tartımı için de ihtiyaca uygun olarak özel projelendirilerek imal edilebilmektedir.

Besicilik Kantarlarında bilgisayar bağlantısı ve özel geliştirilen yazılımlar ile hayvan gelişiminin takibi ve maliyet analizlerinin yapılması mümkündür. Hayvanlar kulak numaralarına göre günlük olarak tartılarak kayıt altına alınmakta, derlenen bu bilgiler sayesinde tek tek hayvanların ve toplam olarak sürünün ağırlık kazanma grafikleri oluşturulmakta ve bu bilgiler ile maliyet analizi yapılabilmektedir.