порт | Tunaylar Baskül Sanayi ve Ticaret A.Ş. Skip to content
порт

LogiScan Halihazırda işletmede bulunan Tunaylar tartım kantarları ile entegre bir şekilde çalışan sistem ağırlıkları ile birlikte boyutlarını, desilerini ve gerçek hacimlerini çok kısa bir süre içerisinde tespit edebiliyor.

Taşınabilir yapısı sayesinde gerekli olduğu durumlarda tesis içerisinde farklı noktalara kolay bir şekilde taşınabilen sistem tekrar kurulum gerektirmeden çok kısa sürede devreye alınabiliyor.

Forklift ile de kantarının üzerine brakılan ürünlerin ağırlık ve boyut ölçümü kumanda panosu üzerinden ölçüm komutunun verilmesinin ardından çok kısa sürede gerçekleştiriliyor.

Sistemin yönetimi kumanda panosunda bulunan endüstriyel dokunmatik bilgisayar aracılığı ile gerçekleştiriyor. Bilgisayar içerisinde yüklü bulunan LogiScan yönetim ve raporlama yazılımı ile ölçüm sonuçlarına ilişkin detaylı raporlama ve analiz gerçekleştirilebiliyor.

Dilenirse ölçüm sonuçları ethernet üzerinden veya kablosuz bağlantı ile anlık olarak liman otomasyon sistemine aktarılabiliyor. 


 

DamageScan Otomatik Konteyner Hasar Tespit Sistemi konteynerların yuzeylerinde oluşabilen çukur, çıkıntı, eğiklik, yarık veya delik gibi yapısal hasarların otomatik olarak tespit edilmesinde kullanılan son teknoloji ürünü bir ölçüm ve analiz sistemidir.

Özellikle Portlar, Lojistik merkezleri, Limanlar, Ro-Ro Taşımacılık Merkezleri gibi özel veya kamusal konteyner taşımacılığı terminallerinde kullanım alanı bulan konteyner hasar tespiti sistemi, terminal ana giriş kapılarına veya tesis içerisinde uygun bir saha üzerine kurulmakta ve araçların geçişi sırasında hasar tespit işlemi otomatik olarak yapılmaktadır. Sistem sık bakım gerektirmeyen yapısı ile uzun süreler sorunsuz bir şekilde hizmet etmektedir.

 


 

CollisionScan RTG, SSG gibi konteyner istifleme vinç sistemlerine enregre edilen ve konteynerlerin istiflenmesi veya yüklenmesi sırasında olası çarpışmalardan kaynaklanabilen hasarların önüne geçilmesi amacıyla tasarlanmış ileri teknoloji ürünü tarama ve analiz sistemidir.

Konteynerlerin vinç sistemi ile taşınması sırasında, lazer sistemi konteyner etrafında bir güvenlik alanı oluştururak istifleme veya taşıma işlemi sonlanana kadar konteynerı olası çarpışmalara karşı korur. Muhtemel bir çarpışma veya hasar olasılığı algılandığında sistem sesli ve görsel olarak opratörü uyarır. Aynı zamanda vincin PLC sistemine komut göndererek vincin yavaşlatılması veya durdurulması da sağlanabilir.

RTG ve SSG ve benzeri vinç operasyonları yoğun dikkat ve hassas manevralar gerektiren operasyonlardır. Operatörün ani ve acil durumlarda hızlı tepki verebilecek reflekslere sahip olması gereklidir. CollisionScan çarpma önleme sistemi entegre edilmiş vinçli istifleme sistemlerinde operatör hatalarından kaynaklanabilecek olası çarpışmalar minimum seviyeye indirgenir.
Liman, iskele, rıhtım ve terminallerde istifleme alanlarının daha verimli bir şekilde kullanılması sağlanır. Operasyonel süreçlerde hem ürünlerin güvenliği sağlanmakta hem de kazalardan kaynaklanan gereksiz zaman kayıpları ortadan kaldırılmaktadır.

Sistemin kontrolü vinç kabinine yerleştirilen kontrol panosu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Olası çarpışma durumlarına karşı operatör erken uyarı sistemi ile sesli ve görüntülü ikaz sistemleri ile anında uyarılmaktadır.

Dilenirse vincin PLC sistemine komut göndererilerek operatörün insiyatifine bırakmadan sistem yavaşlatılabilmekte veya tamamen sistemin durdurulması sağlanabilmektedir.


 

TunaylarTLP sistemi RTG ve RMG gibi konteyner istifleme vinç sistemlerine enregre edilen ve taşıyıcı şasisi üzerinden konteynerlerin indirilmesi sırasında konteynerların kilit mekanizmalarının (twistlock) çeşitli nedenlerle devre dışı bırakılmasının unutulduğu durumlarda taşıyıcı araç ve şasisinin konteylerle birlikte kaldırılması suretiyle oluşan kazaların önlenmesi amacıyla geliştirilmiş ileri teknoloji ürünü bir alan tarama ve analiz sistemidir.

Yüksek hassasiyetli 2 boyutlu lazer sensörlerin kullanıldığı TunaylarTLP sisteminde gerçek zamanlı alan taramasıyla konteyner, aracın ve araç şasisinin vektörel bir modeli oluşturulur. Akıllı TLP algoritması konteynerin taşıyıcı üzerinden alınması sırasında konteyner ve taşıyıcının pozisyonel ilişkisini hassas bir şekilde analiz eder. Aracın ve şasinin doğal olmayan hareketleri anında tespit edilerek erken uyarı sistemiyle operatör uyarılır veya sistem durdurulur.

RTG ve RGM benzeri vinç operasyonları yoğun dikkat ve hassas manevralar gerektiren operasyonlardır. Operatörün ani ve acil durumlarda hızlı tepki verebilecek reflekslere sahip olması gereklidir. TunaylarTLPS sistemi entegre edilmiş vinçli istifleme sistemlerinde operatör hatalarından kaynaklanabilecek olası kazalar minimum seviyeye indirgenir.

Liman, iskele, rıhtım ve terminallerde iş süreçlerini daha güvenli bir şekilde sürdürülmesi sağlanır. Operasyonel süreçlerde hem ürünlerin güvenliği sağlanmakta hem de kazalardan kaynaklanan gereksiz zaman kayıpları ortadan kaldırılmaktadır.

Olası kaza durumlarına karşı operatör erken uyarı sistemi ile sesli ve görüntülü ikaz sistemleri ile anında uyarılmaktadır. Dilenirse vincin PLC sistemine komut göndererilerek operatörün insiyatifine bırakmadan sistemin durdurulması sağlanabilmektedir.