“Aynalar” İllüstrasyon Sergimiz Firma Merkezimizde İzleyicisiyle Buluştu. | Tunaylar Baskül Sanayi ve Ticaret A.Ş. Skip to content
“Aynalar” İllüstrasyon Sergimiz Firma Merkezimizde İzleyicisiyle Buluştu.
“Aynalar” İllüstrasyon Sergimiz Firma Merkezimizde İzleyicisiyle Buluştu.

 

Tunaylar olarak, 88 yılı geride bıraktığımız 2024 yılına, kurum kültürümüze ve aile geleneğimize yakışan bir sanat projesi ile başladık. Bu kapsamda ikinci organizasyonumuz olan ve
Sayın Vuslat Çamkerten’in birbirinden kıymetli ve sıradışı eserlerinden oluşan “Aynalar” isimli illüstrasyon sergisi firma merkezimizde izleyicisiyle buluştu.
Her birimizi içsel bir keşif yolculuğuna çıkaran ve farklı duygusal katmanları ortaya döken bir sanat dilini benimseyen, resimleri yoluyla kadim uygarlıkların her daim tekerrür eden, insana ve insanlığa dair hikayelerini modernite sonrası bir topluluğa, adeta ateş başında bir büyücü bilgeliği ile aktaran Vuslat Çamkerten’in 2 Mayıs 2024’deki davetle açılan Aynalar isimli sergisi, Haziran sonuna değin görülebilecek.
Sanatseverler ve eleştirmenler tarafından takdirle karşılanan üretimleriyle sanatçı, aynı zamanda verdiği eğitimler, çalıştaylar ve kültür yaşamına aktif katılımı ile genç yeteneklere ilham veren bir figür olmaya devam ediyor. Farklı unsurları bir araya getirirken gösterdiği başarı ile ön plana çıkan bir hikaye anlatıcı olan Vuslat Çamkerten’in sanatının ötesinde, toplumla sürekli etkileşim halinde, sanatın ve edebiyatın birleştirici ve dönüştürücü gücünü vurguladığı çalışmaları, serginin sürdüğü iki ay boyunca, çeşitli mecra ve platformlarda devam edecek.

Diğer Haberler

Tunaylar Bağımsız Sanatçıları Destekliyor.

Tunaylar Bağımsız Sanatçıları...

Cumhuriyet’in 100. yılında, 87 yıllık tarihi…
Tunaylar Ege Müdürlüğümüz Faliyete Başladı

Tunaylar Ege Müdürlüğümüz...

Trakya Servis Bölge Müdürlüğümüz’ün ardından Ege…
Tunaylar Trakya Merkez Servis Müdürlüğümüz Faliyete Başladı

Tunaylar Trakya Merkez...

Kayseri Bölge Servis Müdürlüğümüzün ardından Trakya…